Opublikowano: wtorek, 17 grudzień 2019 18:07
Jacek Maliszewski

inscenizacja adwentowa 40 20191217 1099770652W niedzielę 15 grudnia 2019 uczniowie naszej szkoły zaprezentowali w konkatedrze inscenizację adwentową „Emmanuel”. Tym razem zebrani na mszy świętej o godzinie 11.00 mieli okazję obejrzeć krótkie przedstawienie o pewnej kobiecie, która oczekiwała Pana Jezusa. Wcześniej zjawił się anioł, który przyniósł jej radosną wiadomość: „Dziś nawiedzi cię Chrystus, już dziś do twych drzwi zapuka”. Kobieta przygotowała posiłek i prezenty dla niezwykłego gościa. Gdy usłyszała pukanie sądziła, że to Jezus. Okazało się, że to sąsiadka, która chce pożyczyć chleba. Gospodyni nie pomogła jej, zostawiała chleb dla Jezusa. Tego dnia jeszcze dwukrotnie ktoś zapukał do drzwi: staruszka prosząca o zapałki i dziewczynka, która chciała skorzystać z telefonu, aby wezwać pogotowie. Kobieta nie udzieliła im pomocy, wymawiając się oczekiwaniem na niezwykłego gościa. Wieczorem, gdy uklękła do modlitwy, miała żal, że Jezus ją okłamał – obiecał, że przyjdzie, lecz tego nie zrobił. Wtedy zjawił się anioł i uświadomił kobietę, że Zbawiciel nawiedził ją trzykrotnie; to Jezus prosił o chleb, to Jezus prosił o lekarza, to Jezus chciał się ogrzać.

Kobieta nie rozpoznała go. Wtedy zrozumiała, że Boga można spotkać w drugim człowieku.

Scenom towarzyszyły pieśni adwentowe wykonane przez szkolny chór.

Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem nauczycieli: s. W. Rypina, D. Wróblewska, H. Grochowska, P. Przeździecki.